Motor Sürücüler

AC Motor Hız Kontrol Cihazları

Ac motor hız kontrol cihazları, elektrik motorlarının hızlarını ve çalışma parametrelerini elektronik olara kontrol eden cihazlardır.ac motor  sürücüler endüstriyel uygulamalarda geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Sabit hız her koşulda, tüm işlemler için uygun değildir, hız ayarı ihtiyacı duyulan tüm uygulamalarda hız kontrol cihazı kullanılmak zorundadır ve motor hız kontrol takılan cihazlarda cihazın gücü ile motorun gücü eşdeğerdir yani  takılan cihazın yapılan işe uygun olması gerekir. burda firmamızın temsilciliğini ve bayiliğini yaptığı danfoss-vacon motor hız kontrol cihazları ankara ve iç anadolu bölge bayisi olarak Danfoss fc51 micro,fc101,fc302,fc280 vacon 10 vacon20,NXS,NXL,NXP, VACON100GP ve fuji frenic motor sürücüleri,emotron hız kontrol cihazları,invt motor hız kontrol ve sürücü cihazları ve fuji hız kontrol cihazları ailesinin üyesi olac frenic multi,mini,mega,eco,hvac,aqua gibi modelleri invt motor sürücülerinin modelleri olan chf100a,chv100,gd10,gd100,gd200 gibi modelleri ve emotron markasının vfx,fdu,msf gibi  cihazları Gıda karıştırıcıları veya elektrikli matkap gibi tanıdık aletler veya daha güçlü versiyonlarında, büyük ısıtma ve klima sistemlerinde hava akımı ayarını sağlamak amacıyla, vinç kedi,köprü,yürüme motoru hız kontrolu, konveyör uygulamaları, akışkan pompa motoru kontrol uygulamalarında değişken hızlara ihtiyaç duyulmaktadır.

AC motor sürücüleri ile; normal çalışma da potansiyel bir hız kontrolü yaparken aynı anda sistemde motorun ihtiyaç duyduğu gücü motora vererek maksimum verim ,motorun gerek duyduğu kadar enerji göndererek minumum enerji sarfiyatı yaparak enerji tasarrufu da sağlarsınız.


DANFOSS DRIVERS firması AC motor hız kontrol cihazlarını 1968 yılından bu yana seri olarak üreten dünyadaki ilk firmadır.
Bugünün ve yarının ihtiyaçlarını karşılayarak yenilikçi ürünler geliştirmeye adamıştır. Her şey, soğutma sistemlerini düzenlemek için genleşme valfiyle başladı. Isıtmayı düzenleyen dünyanın ilk radyatör termostatlarından biri ve elektrik motorlarının hız kontrolü için dünyanın ilk seri üretilen frekans dönüştürücüleriyle devam etti. Günümüzde Danfoss 50 farklı ürün grubuna sahiptir ve net satışlarının yaklaşık% 4'ünü büyük miktarda enerji ve CO2 tasarrufu sağlayan yeni ve yenilikçi ürünlere yatırım yapmaktadır.

DANFOSS mobil ekipmana kendine özel bağıyla dünyanın en büyük mobil hidrolik ve elektrohidrolik üreticilerindendir.5.600 çalışanı, 1.2 milyar dolar geliri, New York borsasında yer alması ile büyüklüğünü tescillemiştir.

DANFOSS ürünleri, İç anadolu Bölgesi Ankara bayiliği olan Polarmak Otomasyon tarafından, müşterilerine ulaştırılmakta, teknolojik sıkıntıları aşmalarında yardımcı olmaktadır.

 

 EURA Drıves firması yaklaşık 25 yıllık tecrübeya sahip olan 1000 den fazla çalışanı ile Hamburg / ALMANYA ofisinde arge çalışmalarını yapıp çinde üretim yapan bir firmadır.Tüm ürünleri uluslar arası Üretim izinlerine ve standartlarına uygundur.E2000, E600, E2000Q, EM 30 Gibi modelleri vardır.Esnek ve güçlü software yapıssı, kompak ve güçlü donalımsal yapısı ile zor uygulamalar için idael çöçözümler sunmaktadır.Ayrıca basit kolay anlaşılır ve dükçe yazılımı ile de rahat ve anlaşılır bir kolaylıktadır eura drıvers hız kontrol cihazları hem kolay kullanım hemde tork ve güç özelikleri ile muhteşem bir performans sunmaktadır.

 

Dünyanın en büyük IGBT ve komponent üreticisi olan Fuji electric firması, Fuji Frenic markasıyla fuji frenic mini,multi,eco,mega,hvac,aqua gibi modelleri ile motor sürücü ve hız kontrol pazarında önemli bir yere sahiptir. Fuji motor hız kontrol cihazı kendi sürücülerinin yanında dünyanın büyük motor sürücüleri için de cihazların elektronik bileşenlerini üretmektedir. Japon menşeili Fuji motor hız kontrol cihazları farklı uygulamalar için geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Fuji hız kontrol cihazı kendi içinde mini,multi.mega,eco,5000vg7s gibi modelleri mevcuttur.

 

İsveç menşeili Emotron motor sürücü cihazları vfx,fdu,msf,tsa gibi modelleri ile ağır koşullarda, problemli ortamlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Emetron motor hız kontrol cihazları 132kw güce kadar IP54 koruma sınıfına sahiptir. IP54 motor sürücü koruma sınıfı, özellikle enerji tasarrufu yapılacak revizyon projelerde, motor sürücüyü panolama gereksiniminden kurtarır, motorun hemen yanına uygun bir yere monte edilmek suretiyle, kablodan tasarruf sağlar. Uzun mesafe kablo kullanımından dolayı; hem kapasitif etkiye bağlı olarak motor klemenslerinde oluşabilecek aşırı gerilimler, hem de EMC açısından olabilecek sıkıntılar ortadan kaldırılmış olur.

 

Kısaca Shenzhen invt Electric Co. Ltd, Çin'de AC motor sürücüler konusunda geniş kitleler tarafından kabul edilmiş bir üreticidir. invt motor sürücü ailesine üye olan chf100a,chv100,gd10,gd100,gd200,gd300 gibi invt motor sürücü modelleri ile Yüksek performanslı vektör kontrol algoritması ve farklı çeşitte uygulamaların nasıl yapılacağına ilişkin derin bir bilgi birikimi sayesinde, müşterilerin en zahmetli gereksinimlerini karşılamak için ekonomik ve üstün sürücüler geliştirmektedir. Derin endüstriyel deneyimlerin, yeni teknolojiler kapsamında, yenilikçi tasarımlarla buluşması INVT motor sürücü ürünlerini seçmeyi zorunlu kılmıştır.

 

Santerno motor hız kontrol cihazları İTALYA menşeyli cihazlardır konusunda kendini ispatlamış bir marka olan santerno markası sinus n , sinusm,  sinus k, penta box, gibi modellerle aynı zamanda soft starter modeli ile hizmet vermektedir.